Kayakcross v rámci Letních slalomů byl vydařeným kláním. Na startu se sešlo 19 odvážných závodníků a jedna neohrožená závodnice. Dopoledne probíhaly kvalifikační rozjížďky, které určovaly skupiny pro odpolední vyřazovací head to head závody po třech nebo čtyřech lodích najednou. Rozhodčí zaznamenali několik průjezdů na hranici pravidel, ale jen jeden závodník zaplatil neprojetím banneru diskvalifikací.

Do finále se probojovali Josef Procházka, Václav Kuna, Jakub Krejčí a Ondřej Pinkava, který velmi zkušenou jízdou dojel ve finále na prvním místě až těsně před cílovou branku, kde však nešťastně eskymoval. Cílovou brankou tak projel jako první Josef Procházka následovaný v těsném závěsu Jakubem Krejčím a Václavem Kunou.

Organizátoři děkují všem účastníkům závodu, zvláště borcům pocházejícím z vodního slalomu, kteří předvedli skvělý výkon, dále děkujeme Zuzaně Bungové která byla jedinou ženou ve startovním poli a Mírovi Tatíčkovi, který se zůčastnil jako jediný na singlu. Díky také všem, kteří aktivně přispěli k organizaci akce.